Cosmomiss.com’dan yapacağınız alışverişleriniz siparişiniz onaylandıktan sonra 5 iş günü (Hafta sonu ve resmi tatil günleri bu süreye dahil değildir) içerisinde adresinize teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir. Kampanya dönemlerinde bu süre yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Siparişinizin teslimat tarihini görmek için cosmomiss.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Tahmini Teslimat Tarihi” başlığı altında teslimat tarihinizi görebilirsiniz.

Siparişinizi tamamladıktan sonra beğendiğiniz ürünleri ne yazık ki siparişinize ilave edemezsiniz.

Sipariş teslimat adresinizi cosmomiss.com’dan değiştiremezsiniz. Teslimat adres değişikliği sadece “Sipariş Verildi” sürecindeyken Müşteri Hizmetleri tarafından değiştirilebilir. Mağazaya verilmiş siparişlerde adres değişiklik yapılamamaktadır.

150 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 150 TL altındaki siparişlerinizde, adresinize gönderilecek alışverişlerinize kargo tutarı eklenecektir. 

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra üyelik e-posta adresinize ve kayıtlı cep telefonu numaranıza SMS ile bilgi iletilecektir.

Bunun dışında, kargonuzu takip etmek için cosmomiss.com’a giriş yaptıktan sonra, “Siparişlerim” den ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada yer alan kargo takip kodu ile kargonuzu sorgulayabilirsiniz.

Siparişinizi T.C nüfus cüzdanınız ile teslim almalısınız. Adresinizde farklı bir kişi olması durumunda T.C nüfus cüzdanı ile paketiniz teslim alınabilir. Adresinizde bulunmadığınız durumda;

Kargo firması siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

Siparişinizi 10 gün içerisinde belirtilen şubeden almazsanız depomuza iade işlemi başlatır.

Paketinizi görevli yanında aşağıdaki maddeleri dikkate alarak teslim alınız;

Kolinin dışında hasar olması (yırtık, ıslanmış gibi) durumunda “Hasar tespit tutanağı”, kolinin içinde hasar ve paket adetinde yanlışlık söz konusu ise “Durum tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Gerekli tutanakları kargo görevlisinden talep edebilirsiniz.

Eğer görevli yanınızdan ayrıldıktan sonra durumu fark ederseniz ilgili şubeye gidip durumu bildirerek tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz (Teslimat sonrası Hasar/Durum tespit tutanağı tutulması kargo şubesi inisiyatifindedir).

Durum/Hasar tespit tutanağınız ile Müşteri Hizmetlerimizi arayarak ürün iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Paketinizin teslimatında aşağıda yer alan kargoların çalışma saat ve günlerini dikkate alınız;

İş günlerinde hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00-13:00 saatleri arasında kargo firmaları teslimat yapmaktadır.

Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.