cosmomiss.com’dan yapacağınız alışverişleriniz siparişiniz onaylandıktan sonra 5 iş günü (Hafta sonu ve resmi tatil günleri bu süreye dahil değildir) içerisinde adresinize teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir. Kampanya dönemlerinde bu süre yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Siparişinizi “Hesabım” sayfasındaki “Siparişlerim” bölümünden görebilir, ürünlerinizin durumunu sipariş statülerinden takip edebilirsiniz.

Siparişler Hakkında:

Siparişiniz başarılı şekilde oluşturulduğu zaman otomatik olarak “Sipariş Alındı” statüsüne geçecektir. Bu statüde olan siparişinizi site üzerinden iptal edebilirsiniz.

Siparişinizin toplamasının başlaması ile “Sipariş Hazırlanıyor” aşamasına geçecektir. Bu aşamadaki siparişinizin toplanması, paketlenmesi ve faturalandırılması yapılacaktır. Bu aşamadaki iptal taleplerinizi Müşteri Hizmetlerimiz aracılığı ile yapabilirsiniz.

Siparişinizin kargo şirketine teslimatı ile birlikte sipariş statünüz “Sipariş Yolda” olarak değişecektir. Bu aşamadaki siparişinizin kargo durumunu siparişin içerisinden kargo takip linkini kullanarak öğrenebilirsiniz.

Siparişiniz kargo şirketi tarafından teslim edildikten sonra siparişinizin statüsü “Sipariş Teslim Edildi” olarak değişecektir.

Kredi kartları güvenlik birimi, gerek duyduğunda bankada kayıtlı kişisel bilgilerinizde yer alan sabit telefon numaralarından size ulaşarak sipariş onayı alır ve bize iletir. Sipariş onayı sistemimizde göründüğünde siparişiniz hazırlanır ve kargoya teslim edilir.

Siparişiniz 2 günü aşan sürede onay alamamışsa, bankanız kendi sistemlerinde kayıtlı bulunan sabit telefon numaralarından sizi aramış fakat ulaşamamış demektir. Bu durumda bankanızı arayarak kişisel bilgilerinizi güncellemenizi ve kredi kartı güvenlik birimine size en kısa sürede ulaşabilecekleri sabit bir telefon numarası vermenizi öneririz.

Kişisel bilgilerinizi güncelledikten sonra siparişiniz sistemimizde görünecek ve teslimat için hazırlanacaktır.

Siparişiniz kargoya verildiğinde size iletilecek olan numaraya kargo takip numarası denir.

Çalıştığımız kargo firmasının tüm Türkiye’ya teslimatı bulunmaktadır. Türkiye il sınırları içerisinde vermiş olduğunuz adrese siparişiniz ulaştırılacaktır.

Siparişinizi kargoya teslim edildiğinde oluşacak olan kargo takip numaranız, size sms ve e-posta aracılığıyla iletilecektir.

Sipariş ettiğiniz ürün depomuzda kalmadığı zaman, tedarik süreci uzun sürebileceği için bu ürünün para iadesi yapılarak siparişinizin geri kalanının gönderimi yapılmaktadır. Bu durumu verdiğiniz mail adresine gelecek e-postalar aracılığı ile takip edebilirsiniz. Eğer farklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız; konuyla ilgili Müşteri Hizmetlerimizi aramanızı veya iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.