Kolay iade, İade yapmak istediğiniz ürün/ürünlerde size özel kodunuz ile iade sürecinizi kolaylıkla takip etmenizi sağlayan sistemdir.

    • Siparişlerim sayfasına girerek iptal etmek istediğiniz siparişinizi seçin, “Sipariş Detayı”nı tıklayın.
    • Siparişinizdeki iade etmek istediğiniz bir veya birkaç ürünü, nedenini de seçerek “seçili ürünleri iade et” seçeneğine tıklayarak talebinizi iletin.
    • Ekranda çıkan iade onay kodu ile ilgili kargo firmasına gidin.
    • Eğer kargoyla iadeyi tercih ederseniz E-arşiv faturasında yer alan iade bölümü doldurarak teslim aldığınız kutuya koyup, size sms ile iletilen kod numarasıyla, kargoya teslim edebilirsiniz.
  •  

İade onay kodunuz 60 gün boyunca geçerlidir.

“Siparişlerim”de yer alan ilgili sipariş detayında, iadesini talep ettiğiniz ürünlerinizin iade durumlarına ait detay bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Cosmomiss.com’dan yaptığınız alışverişlerde “Cayma Hakkı””nız, ürünü teslim aldığınızdan itibaren 14 gün’dür. İade işlemlerinin başlaması için iade etmek istediğiniz ürünün 14 gün içinde depomuza ulaşması gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün ambalajının hasar görmemiş, kullanılmamış; barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması gerekir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları ile göndermelisiniz. Örnek: ayakkabıları kutuları, gözlük, cüzdan vb.

Tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünlerde yasa gereği cayma hakkı kullanılamaz.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ve benzeri ürünler ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Teslim aldıktan sonra 60 gün içerisinde siparişinizin iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

Ürünü iade gönderdiğiniz takdirde, kargo bedeli sizler ödemek zorundasınız.

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştıktan sonra 48 saat içinde başlatılır ve 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır.

İade süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler SMS ve e-posta gönderilerek yapılır. İade tutarınızın ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermekte ve bu süre 3-7 iş günü arası sürebilmektedir.

Ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunu Müşteri Hizmetlerimize iletmenizi rica ederiz.

Müşteri hizmetlerine telefon veya mail ile ulaşmanız takdirde ürünler hakkında bilgi verilir.